دکترنوروزیان

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

علت کم پشت بودن موی کودکان چیست ؟

کم پشت و کرکی بودن موی کودکان بسیاری از والدین را نگران کرده و پیشنهادهای مختلفی از جمله تراشیدن مو و یا استفاده از تقویت کننده ها را از دیگران دریافت می کنند.با رعایت برخی از اصول می توان از موهای کودکان بیشتر مراقبت کرده و آنها را تقویت نمود.کم پشتی موی کودک

کم پشتی موی کودک

نوزادان اغلب در شش ماهه اول زندگی دچار ریزش مو می شوند ؛ موها می ریزد و حتی ممکن است رنگ یا بافت متفاوتی داشته باشند، این کاملاً طبیعی است و بسیاری از والدین جدید می دانند که باید انتظار این را داشته باشند ؛ اما چه اتفاقی می افتد اگر کودک نوپای شما موهایش را از دست بدهد؟

آیا برای یک کودک دو ساله معمولی و یا طبیعی است که تکه های طاسی روی سرش داشته باشد؟

ریزش موی کودک نوپا به اندازه ریزش موی نوزاد تازه متولد شده نیست و اغلب چیزی نیست که والدین نگران آن باشند. دلایل زیادی برای ریزش موی کودک نوپا وجود دارد. زمان زیادی لازم نیست و مو به خودی خود رشد خواهد کرد.

 نگاهی به وضعیت خواب فرزندتان بیندازید، اگر او شما همیشه به سمت راست می خوابد یا سرش را روی تشکش می مالد, ممکن است که موهای آن طرف سرش طاس یا نازک تر شوند.این رفتار تکه های کچلی روی سر کودک را ایجاد می کند و زمانی که کودک بزرگ تر می شود و در موقعیت های مختلف به خواب می رود, پیدا خواهد بود.

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

آسیب فیزیکی نیز ممکن است باعث ریزش مو شود: 

اگر موهای یک کودک خیلی سفت یا دم اسبی بسته شود و یا اگر موهای ژولیده با خشونت کشیده شوند, ممکن است باعث ریزش موی سر او شود.

 برس زدن نیز می تواند باعث این اتفاق شود:

از یک برس موی طبیعی و نرم استفاده کنید و دقت کنید که موها راحت باشند و کشیده نشوند. مو دوباره رشد می کند و نگران کننده نیست ، زمانی که کودک به صورت ناخودآگاه موهای خود را می کشد، معمولاً به دلیل برخی عوامل استرس زا در زندگی او, مانند یک نوزاد جدید یا از دست دادن یک فرد محبوب است و باعث ایجاد تکه های نامنظم ریزش مو می شود.

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

علت کم پشتی موی نوزاد

کم پشتی موی کودک و عوامل موثر در آن

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

چرا موی کودکم کم پشت است؟

بهترین راه برای درمان این مو, کشف علت اصلی استرس یا اضطراب و درمان آن است. سرزنش کردن کودک برای کشیدن موهای او اغلب کمکی نمی کند. اگر موهای کودک شما به اندازه کافی بلند است, می توانید آن را شل کنید تا از کشیدن خودداری کند.

همه موهای یک دوره استراحت و یک دوره رشد دارد. دوره رشد معمولاً حدود سه سال و فاز استراحت سه ماه طول می کشد. معمولاً تا پنج درصد از موهای شما در یک زمان در فاز استراحت است. استرس, تب یا تغییر در سطوح هورمونی می تواند باعث ایجاد مقادیر زیادی مو برای ورود به فاز استراحت شود.

این بدان معنی است که سه ماه بعد, زمانی که تمام این موها با هم وارد دوره رشد می شوند, موهای در حال رشد موهای خود را از کیسه های ترشحی بیرون می آورد و به مقدار زیادی ریزش می کند. وقتی موهای جدید شروع به رشد می کند, باعث ریزش مو می شود.

یک بیماری که باعث ریزش مو می شود, آلوپسی آرئاتا می باشد ؛ آلوپسی آرئاتا در اطراف خال های قهوه ای صاف و صاف قرار دارد و می تواند هر قسمتی از بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد. با آلوپسی آرئاتا سیستم ایمنی شما به کیسه های ترشحی مو حمله می کند که سپس رشد مو را آهسته می کند.

مبتلایان ممکن است به چادرهای کوچک در ناخن هایش توجه کنند.این وضعیت توسط یک دکتر یا متخصص پوست تشخیص داده می شود. هیچ درمانی برای آلوپاسی آرتا وجود ندارد، اما اغلب با کمک کرم های ضد آفتاب موضعی به تنهایی از آن جدا می شود. تاثیری بر سلامت کلی فرد ندارد.

علل کم پشتی موی کودک

عوامل دیگری که کم تر شایع هستند، عبارتند از:

کمبود مواد مغذی، کم کاری تیروئید، و کم کاری غده هیپوفیز. این شرایط را می توان از طریق آزمایش ها خونی تشخیص داد و توسط پزشک درمان کرد. به خاطر داشته باشید که کاهش مو در کودکان نوپا در حالی که معمول نیست، می تواند کاملاً عادی باشد و معمولاً برای سلامت کلی فرد مضر نیست.

اگر نگران از دست دادن موهای کودک هستید، با پزشک خود صحبت کنید و مطمئن شوید که مشکل را در طول زمان حل خواهد کرد.

برخی از کودکان با سری کامل و موهای ضخیم به دنیا می آیند، اما برخی دیگر پوست سر طاس خود را در دوران کودکی خود نگاه می دارند. در بیشتر موارد، کودکانی با موهای کم و یا بدون مو، کاملاً سالم هستند، اما طاسی مداوم ممکن است نشانه شرایط پزشکی اساسی باشد.

ژنتیک:

برخی از کودکان نوپا از لحاظ ژنتیکی مستعد رشد مو هستند.برعکس، کودکان سفید پوست به طور خاص مستعد طاسی طولانی مدت هستند. بسیاری از نوزادان از نژاد اروپایی تا دو سال یا بعد کمی مو خواهند داشت.

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

ریزش موی نوزاد:

اغلب کودکان در دوران کودکی دو مورا خواهند داشت. در برخی از کودکان، محصول دوم ممکن است تا اوایل نوپایی برسد.

عفونت قارچی:

عفونت های قارچی ممکن است باعث ریزش مو در کودکان شوند.عفونت قارچی سر پهن، نوعی عفونت قارچی می تواند باعث شود که کودک نوپا مقدار زیادی از مو را در پشت سر خود از دست بدهد.موارد حاد چربی پوست، یا کلاه گهواره، می تواند به کاهش مو در کودکان نوپا کمک کند.

 آلوپاسی آرتا:

این اختلال ایمنی منجر به از دست دادن وصله های گرد مو بر روی پوست سر می شود؛ در نهایت منجر به طاسی کامل می شود.کودکان مبتلا به آلوپاسی آرتا ممکن است در دوران نوزادی و یا نوپاییعلائم بروز علائم را از خود نشان دهند.

آلوپاسی آرتا درمان نشدنی است، اما مو ممکن است در عرض یک سال رشد کند.کودکان مبتلا به این شرایط نادر، به طور کلی طاس می شوند.

آلوپاسی کششی:

کشش یک علت بسیار رایج از دست دادن مو در کودکان نوپا، به ویژه دختران است.سبک مکرر می تواند باعث ریزش مو شود که منجر به طاسی و رشد موی ضعیف می شود.والدین باید از سبک کردن یا شانه زدن موی کودک نوپا اجتناب کنند.

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

کمبود مواد مغذی:

کمبود شدید غذایی می تواند باعث طاسی یا رشد موی ضعیف در نوزادان و کودکان نوپا شود.کمبود شدید آهن، روی و پروتئین ممکن است مسئول طاسی در کودکان نوپا باشد، اما این مشکلات در دنیای توسعه یافته نادر هستند.

تقویت موی نوزاد

بررسی علل کم پشتی موی کودک

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

چگونه می توان رشد مو در کودکان را افزایش دهیم؟

هر ماه یک تار مو در حدود یک چهارم سانت رشد خواهد کرد. مو به مدت دو یا شش سال قبل از ورود به فاز استراحت که حدود سه ماه طول می کشد، از کیسه های ترشحی بیرون خواهد رفت.

پس از مرحله بعدی، مو به تدریج افت خواهد کرد و 50 تا 100 رشته در روز میزان نرمال از دست دادن مو خواهد بود. کودکانی که کیسه های ترشحی دارند، موهای ضخیم دارند.کودکانی با کیسه های ترشحی مو، موهای خوب دارند.

بسیاری از عوامل می توانند بر رشد مو، از جمله تغذیه و شرایط سلامتی تاثیر بگذارند.اطمینان از اینکه کودک شما رژیم غذایی خوبی دارد و به هر مشکلی که بر بدن او فشار می آورد، به تحریک رشد مو کمک خواهد کرد.

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

مرحله 1:

مو سلامت کلی را منعکس می کند. تغذیه ناسالم خود به جای رژیم غذایی سالم و انتخاب نوشیدنی های کربناته بر روی آب باعث خشک و ترد شدن موهایش خواهد شد.

تغذیه خوب، کلید رشد موی سالم است و آنطور که در نمناک می خوانید بهترین راه این است که سبزیجات و میوه جات به او بدهید، از جمله سبزیجات نارنجی و زرد که برای ویتامین A برای ارتقای سلامتی غدد پوست سر مفید هستند.

از توت فرنگی، میوه های مرکبات، سبزیجات سبز تیره و گوجه فرنگی برای ویتامین C استفاده کنید، که از ریزش مو محافظت می کند. مطمئن شوید که ویتامین E خوبی دریافت می کند که کیفیت مو را بهبود می بخشد.

در سبزیجات پر شاخ و برگ سبز یافت می شود، همان طور که سیلیس استحکام مو را بهبود می بخشد. سیلیس در یونجهو چغندر وجود دارد.

مرحله 2:

برای صبحانه به او تخم مرغ بدهید. تخم مرغ و دیگر پروتیین ها به اجتناب از قرار دادن موهایش در فاز استراحت کمک می کنند. تخم مرغ غنی از L سیستئین است، یک آمینو اسید است که برای سلامتی مو مهم است.

تخم مرغ همچنین مواد معدنی رشد مو مانند منگنز و ویتامین B را نیز تامین می کند. هر دو به جلوگیری از ریزش مو کمک می کنند. گوشت گوساله، مرغ و ماهی انتخاب های پروتیین خوبی هستند.

مرحله 3:

از رنگ های سفید و تصفیه شده مثل نان سفید، کراکر و نودل های اسپاگتی درست به دانه های کامل استفاده کنید.اینها را با ویتامین های B از جمله بیوتین تامین می کنند.

بیوتین برای تولید کراتین حائز اهمیت است. کراتین پروتئینی است که موی شما از آن ساخته شده است.کل غلات نیز شامل اینوزیتول فسفات است که از کیسه های ترشحی مو محافظت می کند و ویتامین های B که با هورمون های مربوط به رشد مو ارتباط و تعامل دارند.

 مرحله 4:

به او خوراک ماهی چرب امگا 3 را بدهید و چربی های اشباع شده و ترانس را با اسیدهای چرب ضروری جایگزین کنید که برای سلامتی مو بسیار حیاتی هستند.اسیدهای چرب ضروری اغلب به محصولات مراقبت از مو اضافه می شوند.

اسیده ای چرب امگا 6 در گوشت ارگانیک یافت می شوند و اسیدهای چرب امگا 9 در روغن زیتون یافت می شوند.

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

مرحله 5:

مطمئن شوید که کودک به اندازه کافی روی و آهن دریافت می کند. کمبود آهن یا روی می تواند منجر به ریزش مو شود. شامل گوشت گاو، خوک و مرغ و یا اضافه کردن دانه های آفتابگردان، ملاس، سبوس، میکروب گندم و همه جو دو سر برای رژیم غذایی اش برای روی است. کدو حلوایی، ملاس، شیره قند، غلات، گوشت و سبزیجات پر شاخ و برگ غنی از آهن هستند.

مرحله 6:

به کودک خود کمک کنید تا از تکنیک های مراقبت از مو استفاده کند که موهایش دچار آسیب نشوند.

نگذارید که با حوله به شدت موهایش را خشک کند. برای موهای کودک خود یک شانه برای استفاده بر روی موهای خیس بخرید. موها را کمتر بشورید و از نرم کننده به دفعات بیشتر استفاده کنید. کش مویی را انتخاب کنید که تکه هایی فلزی بر روی آن ها نباشد.

برای توزیع روغن های طبیعی بر روی مو کودک، برس نرم بکشید. موهایش را هر ماه یا بیشتر نرم کننده بزنید.

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

مرحله 7:

در درمان اختلالات پوست سر کار کنید.

بیماری های شایع در میان کودکان شامل عفونت قارچی سر، یک نوع عفونت قارچی و آلوپسی، مناطق از دست دادن مو است که می تواند ناشی از عفونت قارچی و یا بافتن باشد که موهای خود را می کشد. چنانچه پیش از این هم در بخش سلامت نمناک بارها اشاره شده است عفونت قارچی یک عفونت مسری است. برای درمان به پزشک خود مراجعه کنید.

پرپشت شدن موی نوزاد

مراحل درمان کم پشتی موی کودک

درمان های خانگی برای تقویت موهای کم پشت کودک خود:

ماست برای کم پشتی موی کودک:

ماست یک محصول غلیظ طبیعی است. یک فنجان ماست خوب بزنید، آن را روی موهای کودک خود بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند تا خشک شود. شما می توانید هر روز دیگری این کار را انجام دهید و نتایج شگفت انگیزی را ببینید.

رفع کم پشتی موی کودک با زرده تخم مرغ:

تخم مرغ غنی از پروتیین است. متاسفانه بسیاری از کودکان از خوردن آن امتناع می کنند. شما می توانید یک تخم مرغ را بزنید و زرده تخم مرغ را به مدت یک ساعت روی پوست سر اعمال کنید و با شامپو کردن آن را با آب بشویید.

تخم مرغ نیز به ضخیم شدن و تغذیه مو کمک می کند.بوی تخم مرغ در مو می تواند کمی زننده باشد و کودک شما ممکن است موافق استفاده از آن نباشد. اما می توانید آن را با افزودن یک قاشق سوپ خوری هر روغن اسانس مثل روغن اسانس چوب صندل و یا روغن یاسمن از بین ببرید.

درمان کم پشتی موی کودک با ژل آلوئه ورا:

آلوئه ورا به راحتی می تواند در خانه رشد کند. ژل را می توان از برگ های آن استخراج کرد و مستقیماً روی موها استفاده شود. نه تنها رشد مو را افزایش می دهد، بلکه آن را مرطوب و خنک نگه می دارد. علاوه بر این، این کار از شوره سر جلوگیری می کند و مانع از شکستن یا هر آسیب دیگری می شود.

آب لیمو مناسب برای کم پشتی موی کودک:

با استفاده از اعمال آب لیمو به موهای کودک باعث می شود که آن براق، سالم و ضخیم شود. این یک جز ساده موجود است و اگر شما نمی توانید به چیز دیگری دست پیدا کنید، فقط عصاره لیمو را روی پوست سر بمالید تا از یکنواختی و خشکی پوست جلوگیری کنید.

درمان کم پشتی موی کودک با شیر نارگیل:

شیر نارگیل به عنوان یک جز عالی برای تغذیه موی خشک و آسیب دیده عمل می کند. بهترین راه برای اعمال آن بعد از شستشوی مو است. آن را باید در پوست سر مرطوب برای بهترین نتیجه اعمال کرد.

ترکیب روغن نارگیل و آب لیمو برای کم پشتی موی کودک:

ماساژ روغن نارگیل یک روش قدیمی است که برای حفظ مو، ضخیم شدن و درخشش به کار می رود. برای گرفتن بهترین نتیجه می توانید آن را هر روز یا حداقل چند روز در هفته، قبل از شستن موها وری پوست سر استفاده کنید.

شما می توانید یک قاشق سوپ خوری آب لیمو را به روغن اضافه کنید، آن را مخلوط کرده و روی موهای کودک خود بمالید. گذارید یک شب بماند و صبح روز بعد آن را با آب گرم بشویید. از نتایج آن شگفت زده خواهید شد.

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

ترکیبات دیگری که به راحتی در آشپزخانه موجود هستند و روی موها نیز کار می کنند:

دانه های شنبلیله را در طول شب خیس کنید و آن را صبح روز بعد به یک ماسک نرم تبدیل کنید.

شنبلیله خاصیت ضد باکتری دارد – آن از شوره سر و عفونت پوست سر باز می دارد و موی شما را سالم و درخشان نگه می دارد. شما حتی می توانید آن را با ژل آلوئه ورا ترکیب کنید، تا رشد مو را ترویج کرده و رنگ طبیعی موهای کودک خود را حفظ کنید.

پرپشت شدن موی کودک دو ساله

چگونه می توان کم پشتی موی کودک را برطرف کرد؟

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

درمان کم پشتی موی کودک با ماساژ روغن:

چه با روغن نارگیل و چه روغن زیتون ماساژ دهید، هر دو برای موهای کودک شما مفید است.شما می توانید یک روغن ویژه را با انتخاب مواد اولیه در خانه آماده کنید و آن ها را به موهای کودک خود بمالید و نتایج شگفت انگیزی را ببینید.

تمام چیزی که به آن نیاز دارید، یک فنجان روغن نارگیل خالص، 1 قاشق چای خوری هر یک از دانه های شنبلیله و دانه زیره سبز، 2 قاشق چای خوری روغن آملا، نصف فنجان گل بامیه برگ های معطر کاری است.

تمام مواد اولیه را مخلوط کرده و آن ها را روی شعله کم قرار دهید، تا به 1 / 3 کاهش پیدا کند. بگذارید خنک شود، آن را فشار دهید و روغن را در یک بطری تمیز نگه دارید. این روغن را سه بار در هفته روی موهای کودک خود ماساژ دهید. در عرض چند روز متوجه افزایش حجم آن خواهید شد.

افسانه های زیادی پیرامون اصلاح سر یک کودک وجود دارد (که اغلب موهای کودک را کوتاه می کنند) و اغلب آن ها تحت تاثیر سنت قرار می گیرند. برخی از جوامع بر این باورند که موهای کودک باید توسط یک فرد مسن از همان جامعه تا زمانی که کودک به سن معینی برسد انجام شود، در حالی که برخی دیگر معتقدند که اصلاح موی نوزاد باعث می شود که رشد موها سریع تر و ضخیم تر شود.

با این حال افرادی هستند که به اصلاح سر فکر نمی کنند. بنابراین آیا شما باید موهای کودک خود را اصلاح کنید و یا آن را همانطور که هست رها کنید؟

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

آیا زدن موی کودک باعث رشد بیشتر مو می شود؟

کارشناسان می گویند:

سر یک نوزاد تاثیری بر روی ضخامت مو و نحوه رشد آن ندارد و دلیل این که مو از کیسه های ترشحی مو، رشد می کند که زیر سطح پوست سر هستند. هر کاری که برای مو در بیرون انجام می شود، بر مویی که در داخل کیسه های ترشحی قرار دارد، تاثیری ندارد.

برای نوزادان غیر معمول نیست که بعضی از موهای خود را هنگام تولد از دست بدهند.

این کمبود مو به طور معمول زمانی رخ می دهد که کودک حدود 4 ماه دارد. مویی که پس از آن رشد می کند، ممکن است بلندتر به نظر برسد، و معمولاً مجعد یا ضخیم تر می شود و یا حتی ممکن است رنگ متفاوتی داشته باشد.

روی هم رفته، چه شما موهای او را اصلاح کنید و چه نکنید، باید بدانید که این کار بر رشد موی او تاثیر نخواهد گذاشت. همه به ژن ها وابسته است.

کم پشتی موی کودکان با تراشیدن رفع می شود

مطالب مرتبط