دکترنوروزیان

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۰
استفاده از انواع ماسک مو و درمان‌های مرتبط با تقویت رشد مو یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از مشکلات عادی مو مانند شکنندگی مو، ریزش یا نازک‌ شدن مو هستند. این روش‌ها تضمین‌کننده‌ی رشد مو و کاهش ریزش مو هستند. اما آیا محصولات مو گران‌قیمت هستند یا نه؟ بله هستند، ولی شما مجبور نیستید آن‌ها را بخرید، در عوض می‌توانید چندین ماسک مو عالی را برای تقویت رشد مو از منابع طبیعی مانند روغن، میوه‌ها، گیاهان یا سبزیجات موجود در منزل‌تان بسازید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

ما در این نوشتار ۲۳ بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو را به‌منظور ایجاد موهای براق، بلند و زیبا به شما معرفی می‌کنیم. تا به استفاده از محصولات مو مضر و گران‌قیمت نیازی نداشته‌باشید. شما می‌توانید با استفاده از مواد طبیعی اطراف‌تان بهترین و موثرترین ماسک موها را برای تقویت رشد موی‌تان درست کنید.

روش‌های ذیل واقعا ارزشمند هستند، بنابراین برای آن‌ها وقت‌بگذارید تا موهای‌تان سریع‌تر رشد کند.

در ادامه ۲۳ بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو آمده است

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۱. ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو با تخم‌مرغ، عسل و روغن زیتون
این فهرست با تخم‌مرغ شروع می‌شود که ماده‌ای ضروری در ماسک‌های موی معروف برای تقویت رشد مو است. شما به‌راحتی می‌توانید چند تخم‌مرغ را از آشپزخانه خود بردارید و همان‌طور روی موهای‌تان استفاده کنید و سپس آنچنان که انتظار دارید، به موهایی بلند برسید. تنها چیز موردنیاز برای این ماسک مو یک تخم‌مرغ است که از سطح بالایی از پروتئین سرشاراست. همانطور که می‌دانید، پروتئین در تقویت موی شما و همچنین بهبود رشد سریع آن نقش مهمی دارد. بنابراین، شما واقعا باید ماسک موی تخم‌مرغ را امتحان کنید. تخم‌مرغ، علاوه بر پروتئین، از دیگر مواد مغذی مفید مانند سولفور، زینک، فسفر، آهن و ید که نقش اصلی آن به‌وجودآوردن موی بلند دلخواه شماست نیز تشکیل شده است. در ضمن، عسل و روغن زیتون مسئول بازسازی موهای شما از طریق صاف‌تر و نرم‌تر کردن آن‌ها به کمک قابلیت مرطوب‌کنندگی است. بنابراین، امتحان کردن این درمان ساده ارزشش را دارد.

حالا برای شروع، باید یک تخم‌مرغ با سفیده جدا شده از زرده را آماده‌کنید
سپس، به سفیده تخم‌مرغ ۱ قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری روغن زیتون اضافه کنید
همه مواد را هم‌بزنید تا زمانی که خمیری نرم به دست‌بیاورید
سپس این ماسک مو را برای ۲۰ دقیقه بر مو قراردهید
پس از زمان مشخص‌شده، از آب سرد و سپس یک شامپوی ملایم برای شستشوی ماسک استفاده‌کنید
برای دادن بلندترین موها به شما، این روش باید هر دوهفته یک‌بار تکرارشود.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۲. ماسک‌ موی برای تقویت رشد مو با زرده تخم‌مرغ و روغن زیتون
” موی ما بیانگر سبک، گواهی بر زیبایی و بیانی از عشق‌به‌خود است–ادیمولا ماندلا”

در واقع، بخش‌های تخم‌مرغ می‌توانند در ساخت انواع متعدد ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو به‌کارروند. به طور خاص، زمان صحبت از زرده تخم‌مرغ، خواهیددید که تعداد زیادی خواص سودمند در آن وجود دارد، مانند اسیدهای چرب، ویتامین آ، ای، دی و پروتئین. تمام این ویژگی‌های شگفت‌انگیز فقط قادر به نرم‌تر و سالم‌تر کردن موهای شما نیستند بلکه قادرند از طریق جلوگیری از نازک شدن و ریزش مو، موها را ضخیم‌تر نیز نشان‌دهند. با زرده تخم‌مرغ، وضعیت موهای شاخه شاخه شده نیز به خوبی کنترل خواهدشد.

ضمنا، برای ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو مانند ماسک تخم‌مرغ، روغن زیتون هم وجودخواهدداشت زیرا روغن زیتون مهم‌ترین ماده برای همیشه قوی نگه‌داشتن موهای شماست واز موی ‌تان در مواجهه با مشکلات خشکی یا آسیب‌دیدگی حفاظت‌می‌کند.

مسئله خاص این است که وقتی شما این دوماده را برای ساختن یک ماسک مو ترکیب‌می‌کنید، ماسک مو به عنوان یک لایه‌بردار برای تازه‌کردن پوست سرتان و همچنین حفظ بافت سالم موی‌تان، موثر عمل‌می‌کند.

اینجا راهنمای دقیق برای این درمان شگفت‌انگیز تقویت رشد مو آمده‌است
اول باید ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را به دو زرده تخم‌مرغ اضافه و با دقت مخلوط‌کنید
فراموش نکنید این مخلوط را با نصف فنجان آب رقیق‌کنید
سپس مقداری از این مخلوط را برای آرام ماساژدادن مو و پوست سر بردارید
مخلوط را برای ۱۵-۲۰ دقیقه بر سر بگذارید، سپس ماسک را با آب و شامپوی ملایم بشویید
برای به‌دست‌آوردن یک زیبایی درخشان، موی شما باید ۱-۲ بار درماه با ماسک درمان‌شود.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۳. ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو با تخم‌مرغ و ماست
درواقع، ماست فقط برای خوردن نیست بلکه برای ساختن یکی از بهترین ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو نیزهست. همه می‌دانند ماست بخاطر میزان زیاد پروبیوتیک و همینطور انواع دیگر مواد مغذی مانند ویتامین ث و‌ای واقعا برای سلامتیشان مفید‌است. ماست می‌تواند به‌طور منظم برای تقویت سیستم ایمتی شما مصرف‌شود. ضمنا، ماست می‌تواند برای ایجاد خمیری شگفت‌آور برای زنده‌کردن موی‌تان و برطرف‌کردن مشکلات معمول مو مانند ریزش مو، نازک شدن مو و به ارمغان‌آوردن موی بلند زیبا مصرف‌شود. به دلیل اینکه ماست دارای تعداد مواد مغذی زیادی است که می‌توانند رشد و ضخامت سریع مو را تقویت‌کنند، افراد زیادی بر این‌باورند که ماست موی شما را به موی دلخواه تبدیل‌می‌کند.

به ویژه، زمانی که ماست با ماده کاملا مرطوبی مانند تخم‌مرغ ترکیب‌شود، این ترکیب می‌تواند به ماده‌ای عالی تبدیل‌شود که قادر است به موهای شما بلندی و ضخامت دلخواه را بدهد.

حالا، بیایید با این درمان شگفت‌انگیز شروع‌کنیم
اول، یک تخم‌مرغ را بشکنید وهم‌بزنید تا کف‌کند
تخم‌مرغ همزده را همراه با ماست و مایونز در مخلوط‌کن بریزید تا همه مواد را باهم مخلوط کند
آنقدر آن‌ها را مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست‌بیاید
این خمیر را به‌آرامی بر پوست سر و موی خود بگذارید
موی خود را با دقت با یک کلاه حمام ببه‌زمدت یک ساعت ببندید
بعد ازآن، ماسک مو را با آب و سپس یک شامپوی ملایم بشویید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۴. ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو از حنا و تخم‌مرغ شامپو بسازید
انواع مختلف ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو وجوددارد که ممکن است بخواهید آن‌ها را بشناسید، یکی از آن‌ها درمان بسیار عالی از تخم‌مرغ و حناست. همانگونه که اشاره‌شد، تخم‌مرغ ماده‌ای قدرتمند است که برای هر دستورالعملی برای رشد سریع مو لازم‌است. تخم‌مرغ محتوای مغذی بالایی دارد که نقش اصلی آن تغذیه مو برای افزایش ضخامت آن‌است. ضمنا، موثر بودن پودر حنا در ضخیم‌تر‌کردن موی‌تان و درمان کامل مشکل ریزش مو اثابت شده‌است. علاوه بر این، حنا کاملا برای روشن‌کردن موی شما به‌کار‌می‌رود زیرا یکی از توانایی‌های ممتازش تغییر رنگ موی شماست. بنابراین اگر می‌خواهید هم موی بلند ضخیم داشته باشید و هم موی تاحدی رنگ‌شده، امتحان این دستورالعمل ارزشش را دارد.

اول تخم‌مرغی را درکاسه بشکنید، حنا و مقداری آب اضافه کنید، سپس همه مواد را آرام مخلوط کنید تا یک خمیر نرم به‌دست ‌بیاید
سپس، مقداری آب‌لیمو به خمیر اضافه‌کنید و به مخلوط کردن ادامه دهید تا دوباره آن را نرم کنید
مقداری از این خمیر را برای آرام ماساژدادن مو و پوست سر بردارید
آن را برای ۲ ساعت یا تا زمانی که خمیر روی موهایتان خشک شود به همان حال بگذارید
پس از آن، از آب ولرم و شامپوی ملایم برای شستن خمیر استفاده کنید
برای نتایج بهتر، این کار را یک‌بار در ماه انجام‌دهید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۵. با سرکه شوینده مو بسازید
سرکه بخش ضروری هر آشپزخانه است. فارغ از اینکه چه غذاهایی می‌پزید، سرکه همیشه به خاطر کاربرد زیادش درآشپزخانه شما بوده است. می‌توانید تاثیر قوی آن را در تمیزی، رفع مشکل پوست و ناخنتان ببینید. همچنین ممکن است تاثیر سرکه را بر موی‌تان با کمک عنصر اسیدی‌اش ببینید زیرا در واقع، مو قدردان عنصری مانند آن است. استفاده از سرکه برای موی‌تان به‌این‌معناست که شما برای مویتان خاصیت اسیدی یعنی تعادل خوبی از سطح pH را فراهم‌کرده‌اید. به طور نرمال، pH موی شما از ۳۰۵ به ۵۰۵ تغییرمی‌کند.

اگر معمولا از محصولات شیمیایی مو استفاده می‌کنید، این حد pH ممکن است به شکل قابل توجهی تغییر کند. در این مورد، وقتی سرکه بتواند سطح pH را متعادل‌کند، ناجی موی‌تان می‌شود.با سرکه، تارهای موی‌تان قوی‌تر خواهد‌شد، احتمال کمتری وجود دارد که نازک یا شکننده شوند، همچنین باقی‌مانده را از روی موهای‌تان ازبین می‌برد و به گونه‌ای موثر رشد مو را بهبود می‌بخشد.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

برای این شوینده کامل مو، فقط باید سرکه را با آب به نسبت ۱ به ۲ ترکیب‌کنید
می‌توانید با اضافه کردن مقداری روغن عطری به این شوینده، بو را ملایم‌کنید
سپس موی‌تان را بعد از استفاده از شامپو با این ترکیب شستشو دهید
می‌توانید این درمان و ماسک مو را ۱-۲ بار در هفته به کارببرید، سپس آن را ۱-۲ بار در ماه برای به‌دست آوردن سلامت قوی مو انجام‌دهید

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۶. ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو با موز
ماسک موی تهیه‌شده از موز نیز یکی ازعالی‌ترین ماسک‌های مو برای تقویت رشد مو است که خواسته شما را برای داشتن موی ضخیم، بلند و براق پاسخ می‌دهد. با این درمان ساخته‌شده از میوه‌ای مغذی محبوب مانند موز، شما کاملا مغلوب تاثیر شگفت‌انگیزی که روی موهای‌تان دارد خواهیدشد. ولی اول، باید بدانید موز غنی از تعداد بالایی از ویتامین‌ها مانند آ، ای، ث و پتاسیم است. چنین عناصر مفیدی بهشکلی بهینه برای به وجود آوردن موی شاداب کار می‌روند و البته این فقط در صورتی‌است که بدانید چگونه از آن به شکلی موثر استفاده کنید. می‌دانید موی شما برایحفظ سلامت خود به ویتامین و مواد معدنی نیاز دارد، به همین دلیل شما باید برای داشتن موهایی بلند و قوی که می‌خواهید از موز استفاده کنید.

حالا، با دستو‌ر ساده ماسک مو ساخته‌شده از موز، خوشبختانه، شما موی عالی مانند چیزی که رویایش را دارید به‌دست‌خواهید آورد
ابتدا همه چیزی که نیاز دارید گذاشتن یک موز رسیده در غذاساز است
سپس اجازه دهید که غذاساز، موز را هم‌بزند تا یک خمیر نرم درست کند
شما فقط باید این نوع ماسک را بر روی موی خود گذاشته و برای ۲۰ دقیقه بگذارید‌بماند
سپس، ماسک را با با آب و شامپوی ملایم بشویید
برای به‌دست‌آوردن سریع بهترین نتیجه، بهتراست این درمان را یک بار درهفته انجام دهید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۷. ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو با آووکادو و روغن نارگیل
آیا چیزی هیجان‌انگیزتر از داشتن موی بلند و براق که توجه هرکسی را جلب کند وجود دارد؟ مطمئنا این برای بیشتر شما عالی به‌نظر‌می‌رسد و برای به‌‌دست‌آوردن این، هیچ چیزی از کاربرد ماسک‌ مو فوق‌العاده موثرو خانگی برای تقویت رشد مو بهتر نیست. انواع ماسک‌ موی خانگی وجود دارد که شما می‌توانید خودتان به‌آسانی از مواد خیلی آشنای دوروبرتان بسازید، در میان آن‌ها درمان مو از آووکادو و روغن نارگیل نیز به‌چشم‌می‌خورد.

این ترکیب واقعا حیرت‌آور است زیرا هر دوی آن‌ها به‌عنوان عمیق‌ترین عامل نرم‌کننده درنظر گرفته شده‌اند که می‌توانند برای موهای شما رطوبت کافی به‌منظور دور نگه داشتنشان ازحالت خشکی یا آسیب‌دید‌گی فراهم‌کنند. به ویژه، آووکادو، یک جزء معروف در خیلی از انواع محصول پوست و مو، سرشار از مقدار زیادی از مواد مغذی مو و ویتامین است؛ بنابراین، زمانی که آووکادو را برای موی خود به‌کارمی‌برید، موی شما تغذیه خواهدشد و برای ضخیم و قوی شدن به‌سرعت رشد خواهدکرد. به کمک روغن مفیدی مانند روغن نارگیل، که محافظ موی شما نامیده‌می‌شود، این ترکیب می‌خواهد موی شما را از همیشه درخشانتر کند.

برای دریافت این درمان برای مو، فقط باید روغن نارگیل را برای ۱۰ ثانیه گرم کنید
یک قاشق غذاخوری از این روغن را برای به‌دقت ماساژ دادن موی خود بردارید
در همین هنگام، مقداری آووکادو درغذاساز بریزید تا برای تبدیل شدن به یک خمیر نرم مخلوط شود
مقداری از این خمیر را برای ماساژ موهای‌تان که با روغن نارگیل چرب‌شده‌اند بردارید
مخلوط را برای مدت ۱۰-۱۵ دقیقه بر سر خود بگذارید و سپس با یک شامپوی ملایم و آب بشووید
برای بهترین نتیجه، این روش را هفته به هفته تکرار کنید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۸. ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو از جو دوسر
همانگونه که می‌دانید، جو دوسر، نوعی مغذی از غلات است که هر کسی باید در آشپزخانه نگه دارد. اما جو دوسر فقط یک غلات به ظاهرعادی نیست بلکه غنی از عوامل کلیدی متعدد مفید برای تقویت رشد موهای‌تان است. به‌همین دلیل‌است که شما می‌توانید تعداد خیلی زیادی ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو داشته‌باشید. در واقع، می‌توانید این نوع از ماسک مو را درست داخل منزل خودتان با مواد در دسترس درست‌کنید. جو دوسر می‌تواند با اثر حفاظتی خود بر تار مو بچسبد تا آن را تکمیل‌کند ضمنا، موی‌برای رشد کامل موی‌تان، غذا فراهم‌کند. اگر شما در کنار خود جو دوسر دارید این درمان ارزشش را دارد.

حالا، با نصف فنجان جو دوسر که دارید، می‌توانید آن را با نصف قاشق غذاخوری روغن بادام ویک‌چهارم فنجان شیر ترکیب کنید.
همه مواد را به‌دقت با هم ترکیب کنید تا به یک خمیر ضخیم برسید
قبل از استفاده ماسک بر موی خود از ریشه تا بالا مطمئن شوید مویتان گره‌خورده یا خشک نباشد
ماسک را حدود ۲۰ دقیقه بر موی خود بگذارید و سپس از آب گرم برای شستن ماسک استفاده کنید.
برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید این روش را هرهفته تکرار کنید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۹. ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو با رزماری
در درمان مشکل نازکی و ریزش موی خود به‌منظور دست یافتن به موی ضخیم و بلند، ممکن‌نیست درمان گیاهی وجود نداشته باشد. گیاه معروفی که توسط خیلی از افراد مبتلا به مشکل مو استفاده‌شده‌است رزماری است. در واقع، ماسک موی رزماری یکی از بهترین ماسک‌های مو برای تقویت رشد مو است که می‌توانید استفاده‌کنید، بنابراین می‌توانید استفاده از این گیاه را برای ساخت یک ماسک مو مدنظرقراردهید. رزماری به خاطر توانایی‌اش در حل مشکل نازک شدن موی‌تان و همچنین بهبود قدرت پوست موی شما، دارد به پرکاربردترین درمان برای همه تبدیل‌می‌شود.

 

حالا برای اینکه موی خود را با رزماری عالی کنید، به راهنمای زیر نگاهی‌بیندازید
اول، باید برگ‌های خشک رزماری را تهیه کنید
سپس آن‌ها را برای به‌دست آوردن ۲ قاشق غذاخوری روغن له‌کنید تا آن را با ۳۰۰ میلی آب ترکیب‌کنید
روغن و آب را خوب با هم ترکیب کنید تا یک محلول به‌دست آید
سپس باید این محلول را به آرامی بر مو و پوست سر خود بگذارید
در واقع، این ماسک مو واقعا سبک است، بنابراین شما نیاز ندارید که بعدا برای تمیزی مو ماسک را بشویید.
برای به‌دست آوردن بهترین نتیجه با این درمان، باید آن را ۱-۴ بار در هفته انجام‌دهید

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۱۰. ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو با روغن نارگیل و برگ‌های کاری
موی هندی چیزی است که حتی از طلا و الماس هم ارزشمندتراست. عجیب نیست هر زنی همه چیزی که می‌خواهد داشتن موی زیبا و درخشان مانند موی هندی‌هاست. راز پشت آن چیست؟ به نظر می‌رسد جواب فراطبیعی باشد اما واقعیت خیلی آسان آن، شما را متعجب می‌کند. این راز در استفاده یک ماده غذایی معمول به‌ نام برگ‌های کاری نهفته‌است. هیچ‌کس نمی‌تواند طبیعت تند آن را انکارکند، ولی با وجود تندبودن، هنوز یک عامل برجسته در خیلی از ماسک‌های مو برای تقویت رشد مو است. یک درمان باورنکردنی از ماسک‌ها ترکیب برگ‌های کاری و روغن نارگیل است.

این یک درمان ماسک موی سنتی از هنداست و اجازه می‌دهد موی شما مواد مغذی و ویتامین را از روغن نارگیل و همچنین خواص ضدالتهابی را از برگ‌های کاری جذب کند. به‌طور کلی، برای دستیابی به زیبایی دلخواه مو، کاربرد منظم این ترکیب بر موی‌تان مفیداست.

حالا، بیایید برای مویی بی‌عیب و زیبا با راهنمای زیر آشنا شویم
شما اول به آماده‌کردن مقداری روغن نارگیل و برگ‌های تازه کاری نیازخواهیدداشت
آن‌ها را درظرف گذاشته و بگذارید خوب بجوشند تا زمانی که ببینید پس‌مانده سیاه در این محلول نمایان می‌شود
این پس‌ماند را جمع و آن را به طور مساوی بر روی موی خودبگذارید
ماسک را برای مدتی روی نگه دارید و سپس با آب پاک کنید
می‌توانید این روش را دوبار در هفته دنبال کنید تا موی قوی و ضخیم خود را برگردانید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۱۱. ماسک مو با روغن ریشه باباآدم
در درمان مشکلات مو مانند ریزش، نازک شدن، آسیب‌دیدگی مو و غیره برای تقویت رشد مو، تعداد زیادی ماسک برای رشد مو وجود دارد. برای بیشتر بخش‌های آن‌ها، درمان‌ با روغن معطر توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. زیرا، همانطور که می‌دانید، در هر نوع از روغن معطر خواص و اجزاء سودمند زیادی وجود دارد که خیلی برای کاربرد بر موی شما توصیه می‌شوند.

روغن ریشه بابا آدم نوعی از این روغن‌های معطر است که انواع مختلفی ویتامین، مواد معدنی، مواد مغذی شامل پتاسیم، کلسیم، آهن و عوامل دوستدار مو را برای موی‌تان فراهم‌می‌کند. استفاده از روغن ریشه باباآدم براساس یک برنامه منطقی، اساس رشد باورنکردنی موی شما خواهدبود. به‌علاوه، اینگونه مواد مغذی می‌توانند در رفع بعضی مشکلات عادی مو مانند شوره، خارش یا شکنندگی نیز کمک‌کنند. پس چرا شما از این درمان فوق موثر برای زیبا شدن موهایتان استفاده نمی‌کنید؟

حالا، شما فقط به مخلوطی از ۱ قاشق غذاخوری ار هر کدام از روغن‌های رزماری، اسطوخودوس و ریحان نیاز دارید
سپس، ۳-۵ قطره از این ترکیب را با یک قاشق چایخوری روغن باباآدم و ژل آلوئه‌ورا ترکیب کنید
بعد از ترکیب کامل مواد، مقداری از ترکیب برای آرام ماساژدادن پوست سرتان بردارید
بگذارید به مدت ۱-۲ ساعت روی سر بماند و اجازه‌دهید مویتان درمان کامل را دریافت‌کند
شما می‌توانید این روش را ۱-۳ بار در هفته بسته به فرآیند رشد موهایتان تکرار کنید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۱۲. ماسک مو برای تقویت رشد مو با برگ‌های گزنه
همانگونه که گفته‌شد، به نظرمی‌رسد درمان گیاهی بخشی ضروری در لیست ماسک مو برای تقویت رشد مو باشد. می‌توان به گزنه به‌عنوان گیاه دوستدار مو نگاه کرد، به همین دلیل است که مردم کاربرد گزنه را به‌عنوان شوینده مو باو دارند. گزنه کاملا طبیعی‌است و درهنگام استفاده برای موی‌تان به منظور بهبود رشد مو و خلاصی از مشکلات عادی مو مانند ریزش یا نازک‌شدن مو هیچ اثر بدی ندارد. با شوینده موی گزنه، حجم مو یک‌دست شده و سپس با ایجاد حس نرمی و ضخامت کامل افزایش می‌یابد. یک چیز دیگر درباره این درمان این است که گفته‌شده گزنه مو را بورمی‌کند زیرا اجزاء تشکی‌دهنده‌اش ممکن‌است باعث‌شوند رنگ موی ما کمی تغییرکند. بنابراین، بعد از مطمئن‌شدن از این درمان، می‌توانید راهنمای پایین را برای به‌دست آوردن موی دلخواهی که انتظاردارید دنبال‌کنید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

با ۲ فنجان سرکه سفید، ۲ فنجان آب(به علاوه مقداری روغن اسطوخوذوس) و یک اونس(حدودا ۳۲ گرم) برگ گزنه شروع می‌کنیم
حالا، همه مواد را در یک تابه بزرگ بریزید و بگذارید به مدت دو ساعت روی اجاق بجوشد
ترکیب را سردکرده و کمی صاف‌کنید
حالا زمان اضافه‌کردن دو قطره روغن اسطوخودوس به ترکیب گزنه و خوب هم‌زدن آن است
می‌توانید محلول نهایی را در یک بطری گذاشته و برای استفاده‌ بعدی به یادداشته باشید بطری را تکان‌داده سپس محلول را به‌طورمساوی بر مو و پوست سر خود بگذارید.
محلول را برای مدتی طولانی (طول شب) روی سرتان بگذارید تا اجازه‌دهید محلول مو و پوست سر را بازسازی کند
این روش را اگر می‌توانید هر روز تکرار کنید. ولی اگر موهای خشکی دارید، یک بار در هفته بهتر خواهد بود.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۱۳. از روغن معطر برای تهیه ماسک مو و تقویت رشد مو استفاده‌کنید
سخت نیست به اطراف خود نگاه بیندازید و دریابید انواع متعددی روغن معطر وجود دارد که هدفشان تغذیه موهای شما از ریشه به بالا و افزایش رشد عالی آن‌هاست. از این رو، در نظر گرفتن روغن معطر در لیست بهترین ماسک‌های مو برای تقویت رشد مو عجیب نیست. در واقع شما می‌توانید خودتان روغن را به‌خاطر در دسترس‌بودن انواع روغن در اطرافتان بسازید، اما نکته در اینجا روش درست کردن و استفاده از روغن است.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

مشهورترین انواع روغن که شما باید برای تقویت رشد مو درنظر‌بگیرید روغن رزماری، هسته انگور، جوجوبا و آویشن است. خیلی خوب ‌است اگر بتوانید چنین روغنی را خودتان بسازید و اجازه‌دهید عوامل دوستدارمو موجود در روغن به مو و پوست سر شما نفوذ کرده، تقویت پوسته قوی مو را افزایش دهد و ازاین طریق موهای‌تان را به موهایی زیبا و جذاب تبدیل‌کند.

حالا زمان استفاده از همه نوع روغن برای پوست است.
می‌توانید ترکیبی ازروغن معطر که آماده کرده‌اید بسازید تا ترکیبی از ۳قطره روغن رزماری، ۲ قطره آویشن، یک اونس روغنهسته انگور، ۲ قطره روغن سدر و ۱ قاشق غذاخوری روغن جوجوبا درست کنید
همه روغن‌ها را به‌خوبی باهم ترکیب‌کرده و آن را برای استفاده‌های بعد در یک بطری نگه دارید
حالا، می‌توانید مقداری از این ترکیب عالی را برداشته و بر مو و پوست سر در طول شب گذارید و صبح روز بعد با شامپوی ملایم شستشو دهید.
برای بهترین نتیجه، باید این درمان را ۲-۳ بار در هفته انجام‌دهید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۱۴. ماسک مو برای تقویت رشد مو با ویتامین‌ای و روغن معطر
واقعیت این است، ویتامین‌ای فقط برای نرم کردن پوست نیست بلکهفراتر از آن است- برای استعمال بر موی شما به منظور تقویت رشد آن. اگر به دنبال موثرترین ماسک مو برای تقویت رشد مو هستید، پس باید به ترکیب ویتامین‌ای و روغن معطر نگاهی بیندازید.

همانطور که از نامش پیداست، ویتامین‌ای قدرت کافی را برای موی شما در محافظت از آن در برابر هجوم اثر مضر خارجی مانند اشعه آفتاب یا آلودگی فراهم‌می‌کند؛ بنابراین، موی شما می‌تواند از علائمی مانند ریزش یا آسیب‌دیدگی درامان‌باشد. به‌علاوه، ویتامین ای، می‌تواند برای مو و پوست سر شما به منظور تقویت رشد سریع موی شما تولید‌شود. با ترکیب‌شدن با روغن معطر دیگر با فواید مشخص، چنان که گفته ‌شد، شما می‌توانید خیالی آسوده داشته‌باشید که موی‌تان به شکلی دلپذیر درمان‌شده و درخشان‌تر خواهدشد.

حالا برای تجربه این درمان شگفت‌انگیز، شما باید روغن ویتامین ای، روغن جوجوبا، روغن رزماری و روغن نعناع بیابانی(فلفلی) را آماده کنید.
باید یک چهارم فنجان روغن ویتامین با یک چهارم فنجان روغن جوجوبا به‌علاوه ۱۵ قطره از هرکدام از روغن‌های رزماری و نعناع بیابانی را باهم ترکیب کنید
بعد از به‌دست آمدن محلول دلخواه، برای هر بار استفاده بعدی، محلول را در یک بطری تمیز نگه دارید، به یاد داشته باشید که کمی آن را تکان‌دهید
برای استفاده ازمحلول، شما فقط باید آن را طول شب بر موی خود بگذارید و صبح روز بعد با شامپوی ملایم شستشودهید.
برای ضخیم‌کردن سریع مو، این روش را ۲-۳ بار در هفته تکرارکنید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو
۱۵. ماسک مو برای تقویت رشد مو با روغن نارگیل و آب‌لیمو
هم نارگیل و هم لیمو اگر از بعد فیزیکی دیده‌شوند تا حدی شگفت‌انگیزند، اما آن‌ها می‌توانند بیشتر از آن‌چیزی که شما تصور‌می‌کنید مفیدباشند. به‌ویژه، ترکیب این دو ماده ماسک موی کاملی برای تقویت رشد مو می‌سازد. اگر به‌دنبال یک درمان کامل هستید، که می‌تواند نازکی موی شما را رفع‌کند، رشد موی شما را تقویت و آن را نرم کند، پس ترکیب روغن‌نارگیل و آب‌لیمو درمان کاملی‌است که نمی‌توانید از آن بگذرید.

در روغن نارگیل سطح بالایی از اسیدهای چرب وجودداردد که نرم‌کننده عمیقی را بر موی شما به‌جا می‌گذارد و وقتی موی شما با نرم‌کننده تامین‌شده‌باشد، قوی‌تر می‌شود و سپس به کمک آب‌لیمو از اثر مضر محافظت‌خواهدشد. در آب‌لیمو مقدار زیادی ویتامین ث هست و این با فوق‌موثر بودنش برای حفظ و افزایش رشد مو ثابت شده‌است.

می‌توانید استفاده از این درمان را برای موی تمیز و بلند با ترکیب کامل دو واحد روغن نارگیل و یک واحد آب‌لیمو در نظربگیرید(روغن نارگیل را از قبل گرم‌کنید)
سپس از این ترکیب برای آرام ماساژدادن مویتان استفاده‌کنید
ترکیب را در طول شب روی موی خود بگذارید و صبح روز بعد با شامپو بشویید.
برای کسب نتیجه‌ی بهتر، باید این روش را به‌صورت هفتگی تکرارکنید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۱۶. ماسک ‌مو برای تقویت رشد مو با آب‌پیاز و عسل
بوی آب پیاز زا فراموش‌کنید، نگران‌نباشید زیرا عسل اینجاست. در واقع ماسک مو برای تقویت رشد‌مو هیچ‌وقت این درمان را به‌دلیل تاثیر شگفت‌انگیزش بر رشدمو از لیست جا نمی‌اندازد. در پیاز، سولفور وجوددارد که یک ماده مغذی کامل برای سرعت‌بخشیدن به فرآیند رشدمو، همچنین تولید دوباره فولیکول‌های مو و افزایش اثربخش رشدمو است. به‌علاوه، به‌دلیل غنی بودن ازویتامین ث، ب۶، منگنز، پتاسیم و کلسیم، پیاز در حال تبدیل‌شدن به یک ماده لازم برای درمان مو است.

آیا نگران بوی آن هستید؟ دیگر به‌خاطر وجود عسل-یک نرم‌کننده فوق‌عمیق برای مو- جای نگرانی نیست. به این معناست که عسل فقط عاملی برای از بین‌بردن بوی پیاز نیست بلکه عنصری قوی در تازه‌کردن موی شما، مرطوب‌کردن آن و کاملا قوی‌کردن آن نیزاست. به‌طورکلی، واقعا شما باید از این درمان شگفت‌انگیز برای داشتن موهایی جذاب بهره‌ببرید.

حالا، مقداری پیاز تمیز آماده‌کنید و آب آن را با آبمیوه‌گیر بگیرید.
پس از گذاشتن آب‌پیاز در یک کاسه، به آن ۱-۲ قاشق چایخوری عسل اضافه‌کنید.
دو ماده را به‌خوبی با هم ترکیب‌کنید تا محلول دلخواه به‌دست‌آید
سپس فقط باید این محلول را آرام به مدت یک شب بر روی موی خود گذاشته و صبح بعد آن را شستشو‌دهید.
اگر دوست‌دارید می‌توانید چند قطره روغن معطر نیز به این ترکیب اضافه‌کنید.
برای کسب نتیجه‌ی بهتر، بهترین برنامه برای این درمان معمولا ۱-۳ بار در هفته است.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۱۷. مو را با کافئین بشویید
از میان بسیاری از ماسک‌های خانگی مو برای تقویت رشد مو، درمانی متشکل از یک ماده سخت به‌نام پودر کافئین پدیدارمی‌شود. همانطور که از نامش پیداست، ممکن‌است شما سریع به لیست نوشیدنی‌های کافئین‌دار که به‌عنوان تقویت‌کننده انرژی به‌کارمی‌روند فکرکنید. اما بیشتر از این، پودر کافئین می‌توان در ساخت یک شامپوی موی کامل به‌کاررود که نقش آن شارژ پوست سر شما، بازسازی فولیکول‌های مو و افزایش رشد مویتان باشد. با استفاده از این پودر، این اطمینان وجوددارد که موی شما با حمایت خواص مغذی موجود در کافئین، قوی‌تر و ضخیم‌تر خواهدشد.

به‌طورخلاصه، می‌توانید مقداری پودر کافئین به آن اضافه کنید تا به یک شامپوی قوی تبدیل شود و رشد موهای‌تان را افزایش دهد.
باید ۴ قاشق چایخوری از پودر کافئین را با ۸ اونس از شامپوی خود ترکیب‌کرده و آن را مانند معمول استفاده‌کنید.
همچنین می‌توانید پودر کافئین را با آب ترکیب و آن را ۱۰-۱۵ دقیقه قبل از بردنش به حمام نگه‌دارید
با این درمان، ممکن است نوجه‌کنید که باید این درمان را ۲-۳ بار در هفته دنبا‌ل‌کنید و ترتیب را به‌تدریج کاهش‌دهید

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۱۸. ماسک‌ مو برای تقویت رشدمو از روغن زیتون و آب‌لیمو
یک‌بار دیگر، می‌توانید شانس استفاده از آب‌لیمو بر موی خود را داشته‌باشید، اما در ماسک موی درمانی دیگری برای تقویت رشدمو. به‌طور خاص، آب‌لیمو، با یک نوع روغن معطر دوست‌دار مو که روغن زیتون است ترکیب خواهدشد. در این ترکیب، اگر روغن زیتون مسئول فراهم‌کردن تغذیه کافی و حالت برای موهای شماست، عصاره لیمو ویتامین‌های کافی را برای نگه‌داشتن همیشگی موی شما در بهترین حالت فراهم می‌کند، بنابراین موی‌تان می‌تواند از اثرخارجی مضر معمول محافظت‌شود. آب‌لیمو شامل عامل ضدالتهاب است بنابراین اگر شما از آب‌لیمو برای رفع مشکلات عادی مو مانند شوره، ریزش‌مو یا شکنندگی استفاده‌کنید، بسیار مفید خواهدبود. موی نازک شما با روغن زیتون به‌دلیل منبع غنی مواد غذایی درون آن ضخیم‌تر خواهدشد. درواقع، اگر این درمان برای موی شما فراهم‌شود، واقعا مفید خواهدبود.

حالا تنها چیزی که لازم‌دارید دو قاشق غذاخوری آب‌لیمو، ۲ قاشق‌ غذاخوری روغن زیتون و ۲ قاشق غذاخوری آب است
همه مواد را با هم ترکیب‌کرده سپس ترکیب را بر موی نمناک خود بگذارید
موی خود را برای ۲۰ دقیقه با حوله پوشانده و بعد با شامپوی ملایم شستشو‌دهید
برای کسب بهترین نتیجه، این درمان را به‌صورت هفتگی دنبال‌کنید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۱۹. ماسک‌ مو برای تقویت رشد مو با سیر و چای بابونه
ممکن‌است تصورش سخت‌باشد که ماسک‌ موی یک‌روزه‌ای برای تقویت رشد مو مانند سیر و چای بابونه وجود داشته‌باشد و بتواند مورداستفاده قراربگیرد. واقعیت این است، از نظر علمی ثابت‌شده این ترکیب موی بلند، نرم و براق را به‌ ارمغان‌می‌آورد.

بیایید دراینجا اول درمورد سیر صحبت‌کنیم. ظاهرا سیر بخشی ضروری در هر آشپزخانه در خیلی از انواع غذاهای محبوب است. همچنین سیر خیلی برای سلامتی مفید ست، اما بیشتر از این، سیر دوست‌دار مو است. به‌دلیل مقدار زیاد مس، روی، سولفور و ویتامین ب در سیر، موی شما خیلی زود به زندگی خود بازمی‌گردد، از ریزش یا شوره خلاص می‌شود و وقتی شما آب‌سیر را بر موی خود می‌گذارید موی شما ضخیم‌تر‌می‌شود.

این فایده سیر غیرقابل‌انکار است. اما اگر این ترکیب کمک چای بابونه را نداشته‌باشد کامل‌نخواهدبود-نوع فوق‌ملایمی از چای که به شما کمک می‌کند همیشه آرام‌باشید. چای، مسئول پاک‌‌سازی و ازبین‌بردن التهاب و آلودگی که موی شما از آن رنج‌می‌برد است.

خلاصه، اگر امکانش‌باشد، می‌توانید از چنین ماسک مویی برای تقویت رشد مو به‌عنوان ترکیب سیر و چای بابونه استفاده‌کنید، سپس با موی جدید خود فوق العاده ‌راضی خواهیدبود.

شما باید اول یک قاشق غذاخوری آب سیر و ۳ قاشق غذاخوری چای بابونه با یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق غذاخوری ژل‌آلئوه‌ورا، یک زرده تخم‌مرغ و ۳ فنجان آب تازه را آماده‌کنید.
با مخلوط‌کردن سیر و عسل شروع‌کنید، سپس آن را در یخچال بگذارید
سپس، بگذارید آب و چای بابونه برای ۳۰ دقیقه بجوشد، گاهی آن را هم‌بزنید
زمانی که اجازه‌می‌دهید ترکیب خنک‌شود، ترکیب سیرعسل را درآورده و آن را در زرده تخم‌مرغ و ژل آلوئه‌ورا بگذارید و بادقت مخلوط‌کنید
سپس فقط باید این ماسک را به‌طور مساوی بر موی خود گذاشته و برای ۲۰ دقیقه بگذارید بماند.
پس از آن، ماسک را با یک شامپوی ملایم بشویید و در آخر موی‌تان را با با چای بابونه‌ که سردشده بشویید.
برای گرفتن بهترین نتیجه برای مویتان، این روش را به‌صورت هفتگی تکرارکنید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۲۰. ماسک ‌مو برای تقویت رشدمو با روغن زیتون و عسل
در اینجا یکی از معروف‌ترین ماسک‌های‌مو برای تقویت رشدمو آمده‌است. درمورد دستورالعمل آن کنجکاوید؟ اما ابتدا، نگاهی بیندازید بر اینکه ترکیب روغن زیتون و عسل چه‌کاری می‌تواند برای موی شما انجام‌دهد. به‌طورمشخص، هردوی این مواد سرشار از مواد مغذی هستند که خیلی توصیه‌شده‌اند و کمک‌می‌کنند مو در یک زمان کوتاه، قوی‌تر، نرم‌تر و بلندتر شود. همچنین این دو ماده به‌خاطر قابلیت زیادشان در فراهم‌کردن رطوبت عمیق برای موی شما در میان عالی‌ترین نرم‌کننده‌ها قراردارند؛ بنابراین، موی شما دیگر در شراط خشکی یا نازک‌شدن نمیریزد.

اگرچه عسل قدری غلیظ است، روغن زیتون اینجاست تا همدیگر را متعادل‌کرده و فایده هرکدام از مواد را به‌طورکامل بیشترکنند.

حالا، وقت شروع‌است. شما فقط باید ۵ قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک کاسه و پس از آن چند قطره عسل آماده‌کنید
آن‌ها را به‌خوبی ترکیب‌کرده و عسل را دائما به مخلوط اضافه‌کنید تا محلول نرمی به‌دست‌آید
مقداری از محلول را برای آرام ماساژدادن موی خود بردارید، سپس آن را با کلاه حمام بپوشانید.
ماسک را برای ۹۰ دقیقه روی سرتان‌بگذارید و برای نتیجه بهتر آن را با شامپوی ملایم و آب‌بشویید.
برای داشتن زیباترین موها باید این درمان را ۱-۲ بار در هفته انجام‌دهید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۲۱. ماسک‌ مو برای تقویت رشدمو با رزماری و روغن نارگیل
آیا می‌دا‌نید در کنار شیرنارگیل دوست‌دار مو، گیاهان متعدد دیگری نیز هستند که قادرند با شیرنارگیل برای ساختن تعداد زیادی ماسک ‌مو برای تقویت رشدمو ترکیب‌شوند؟ واقعیت این‌است شیرنارگیل به‌تنهایی منبعی غنی از مواد مغذی‌است که می‌تواند برای تغذیه موی شما از ریشه تا بالا به‌کاررود. وقتی موی‌تان به طرز قابل‌توجهی با یک‌بار تغذیه‌شدن توسط اثر اسیدچرب رشدمی‌کند متوجه‌می‌شوید شیرنارگیل غنی از اسیدچرب است. این همان دلیل استفاده خیلی از افراد از شیرنارگیل برای افزایش رشد موهایشان است.

در این درمان، نوعی قوی از روغن رزماری نیز وجوددارد. این اطمینان‌هست وقتی شما می‌توانید این روغن را بر موی خود به‌کارببرید، موی شما خیلی زود ضخیم‌تر و قوی‌تر خواهدشد. بنابراین این ترکیب از روغن رزماری و شیرنارگیل، تقریبا برای همه جذاب‌ و جذاب‌تر می‌شود.

دراین درمان، تنها چیزی که شما نیازدارید سه چهارم فنجان شیرنارگیل و ۲ قاشق چایخوری برگ رزماری است.
حالا، شما فقط باید همه مواد را درقابلمه بگذارید و با شعله کم به‌مدت ۲۵ دقیقه بجوشانید
گاهی آن را هم‌بزنید تا شیرنارگیل نسوزد
سپس، شیرنارگیل را از برگ‌های رزماری صاف‌کنید و آن را در ظرف شیشه‌ای قراردهید
در ادامه، ۱ قاشق چایخوری روغن ویتامین‌ای به این محلول اضافه‌کنید
حالا، فقط اول باید موی خود را تمیز‌کنید، سپس مقداری از این محلول را برای آرام ماساژدادن موها بردارید
محلول را یک شب بر موها نگه‌دارید و روز بعد با آب بشویید
برای به‌دست‌آوردن موهای بلندی که انتظاردارید می‌توانید این روش را چند روز در هفته تکرارکنید.

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

۲۲. نرم‌کننده موی آلوئه‌ورا بسازید
مسلما حداقل یک‌بار دیده‌اید که انواع زیادی از محصولات موی ساخته‌شده از عصاره آلوئه‌ورا وجوددارد. اما این که آیا این محصولات خالص هستند یا نه هنوز سوال‌برانگیز است. پس چرا شما با ساختن یک ماسک موی خانگی از آلوئه‌ورای اطراف خود شروع‌نمی‌کنید؟ می‌توانید آلوئه‌ورا را از نزدیک‌ترین سوپرمارکت بگیرید و شروع به ساخت نرم‌کننده آلوئه‌ورا برای رشد سریع مو کنید.

آلوئه‌ورا نوع معروفی از گیاه است که به‌خاطر مواد مغذی غنی آن مانند ویتامین آ، ب، ث و ای، به‌عنوان درمان برای پوست و مو به‌کار‌می‌رود. به‌ویژه، درمشکل ریزش موی شما، آلوئه‌ورا می‌تواند برای موی‌تان خاصیتی شبیه به کراتین و پروتئین فراهم‌کند که از این طریق موی شما را منعطف‌تر و بلندتر می‌کند. عوامل ضدالتهاب درون آلوئه‌ورا نیز می‌توانند از موی شما دربرابر اثر مضر آن محافظت‌کرده و آن را همیشه تمیز و شفاف‌کند.

به‌طور خلاصه شما می‌توانید راهنمای زیر را برای بهترین نرم‌کننده آلوئه‌ورا دنبال‌کنید.
اول، ژل آلوئه‌ورا را در کاسه‌ای بگیرید
۴ اونس آب به این عصاره اضافه‌کنید
می‌توانید درصورت دلخواه چند قطره روغن معطر اضافه‌کنید
برای استفاده‌های بعدی، محلول را در یک بطری نگه‌داری‌کنید
قبل از هربار استفاده از این محلول، به‌یاد داشته‌باشید که آن را به‌آرامی تکان‌دهید
برای داشتن موهای بلندی که می‌خواهید موی خود را چندبار با این محلول بشویید
۲۳. از مایونز ماسک مو بسازید
مایونز فقط بخشی مهم در هر آشپزخانه نیست بلکه یک ماده فوق‌العاده قوی برای ساخت تعداد زیادی ماسک مو برای تقویت رشدمو نیز است. ممکن است عجیب به‌نظربرسد اما واقعیت‌است که مایونز حاوی مقدار زیادی مواد مغذی به‌ویژه عنصر مغذی گرفته‌شده از اثر تخم‌مرغ درون آن است. پروتئین موجود در مایونز به‌اندازه‌کافی برای نفوذ به کوتیکول موی شما سودمنداست. اگر شما می‌خواهید موهایتان به‌سرعت رشدکند و درکنارش صاف‌تر و نرم‌تر شود، مایونز می‌تواند برای شما بهترین گزینه باشد.

حالا اول موهای خود را مرطوب‌کنید، سپس مقداری مایونز را بر موی خود گذاشته و به‌آرامی ماساژدهید.
سپس موهای‌تان را با کلاه حمام ببندید
ماسک را ۲۰ دقیقه بر موی خود بگذارید
در آخر ماسک را با آب و شامپوی ملایم بشویید
شما می‌توانید از این درمان به‌صورت هفتگی به مدت چندهفته استفاده‌کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید

بهترین ماسک مو خانگی برای تقویت رشد مو

مطالب مرتبط